Dostrzegamy szczególne wartości wynikające z udziału dzieci i młodzieży w letnich i zimowych chrześcijańskich obozach, koloniach, półkoloniach, dlatego chętnie angażujemy się w ich organizację,  wspierając organizatorów, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie. Planujemy również organizację własnych obozów wypoczynkowych dla dzieci. Odbyły się dwie półkolonie w Chełmie i w Bydgoszczy, a we współpracy z zespołem z Ukrainy zorganizowaliśmy dwa obozy letnie: obóz w Andrzejówce w czerwcu i obóz w Nadarzynie w sierpniu. Obozy te były zrealizowane w ramach projektu wsparcia dla dzieci z Ukrainy.  Rozdysponowaliśmy także materiały do prowadzenia szkółek i zajęć w języku ukraińskim. Dodatkowo podczas wakacji czterech naszych szkoleniowców było zaangażowanych w dwa obozy dla dzieci i młodzieży.

Cieszymy się, że nasza praca przynosi widoczne owoce. Oto kilka świadectw z obozów:

„Chciałam bardzo serdecznie podziękować za obóz w Świętajnie; jestem Państwu bardzo wdzięczna. Syn wrócił do domu szczęśliwy i odmieniony – grzeczny, uprzejmy, miły. Przywiózł ze sobą Nowy Testament i zaczął o nim rozmawiać. Jest dowartościowany. Do tej pory w przedszkolu i w szkole był tylko krytykowany i poniżany. W tym roku miał I Komunię i nawet ksiądz go tylko krytykował i wciąż pisał uwagi. Jesteście Państwo wspaniałymi pedagogami. Syn powiedział, że jego wychowawca to najświętszy człowiek. Bardzo, bardzo Państwu dziękuję.”

~ Rodzic uczestnika

„Chciałbym jeszcze raz podziękować za letni obóz. Córka pojechała na kilka obozów, ale w opowieściach zawsze najfajniejsze jest Świętajno i daleko z tyłu pozostałe. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie obozu, za poświęcony czas, a przede wszystkim za wspaniały duchowy czas, którego wspaniałe efekty cały czas widzimy.”

~ Rodzic uczestniczki